Jälle mai

Kõik kindlasti teavad, et minu sünnipäev on aprillis ja Kadri oma juunis. Otsustasime seekord, et peame ühise suurema sünnipäeva seal keskel, ehk siis mais.

Sel laupäeval jõudiski lõpuks maikuu kätte ja tegime väikse kevadpikniku. Huvitaval kombel sattus Kreni poole aasta sünnipäev ka just sellele ajale, nii et liitsime ka selle sündmuse programmi.

Kõik see õudus algas reedel. Nimelt oli Kadril vaja ilmtingimata sadat sorti küpsetisi teha, sest “mis siis saab kui kellelgi kõht tühjaks jääb?!”.  Päev mööduski meil kolmekesi köögis. Õnneks on Kren täielik köögiinimene, pane ainult tooli ja ta võib seal hommikust õhtuni rahulikult istuda (huvitav, miks me seda tehnikat muidu ei kasuta?).
Kõik laabus enamvähem, kui ühed kõrbenud küpsised ja Kadri sõrmed välja arvata. Või noh, minu sõrmed ka, aga jõudsin õnneks kiiresti vee alla pista.

Pilt: Gerda


 

Järgmisel hommikul panime igaks juhuks kella 8ks äratuse. Kren on meil reeglina kella 7ne looduslik äratus, aga no igaks juhuks. Ja hästi tegime 🙂
Asusime rahulikult salateid segama ja viimaiseid ettevalmistusi tegema, sest teoreetiliselt oli aega küllalt. Oligi, kuni avastasime, et kell hakkab 12 saama.
Edasi käis kõik ülikiirelt: asjad kokku – poodi – tanklasse – Pangodisse. Ainult pool tundi jäimegi hiljaks (anna andeks Pille). Kohapeal asju lahti pakkides leidsid meid ka juba esimesed külalised.

Pilt: Gerda
Pilt: Gerda
Pilt: Gerda
Pilt: Gerda

Piknikut küll tavaliselt toas ei peeta, aga me polegi tavalised. Või noh, olgem ausad, kes sellise ilmaga ikka oleks tahtnud väljas passida. Eriti kui peotelk öösel ära otsustab laguneda.

Võrumaa mehed on aga hakkamist täis ja keset suurt vihma aeti telk uuesti püsti. Kuskil vaja ju grillida.

Mõne tunni pärast otsustas vihm järgi jääda ja päike hakkas kütma. Ja seda just siis kui tünnisaun kuumaks läks. Oleks võinud ju vastupidi olla.
Tünni ei tohtinud enne tiigis käiku minna, nagu proua siin nii ilmekalt näitab (jah, see on mu tagumik ja kusjuures mitte ainus tagumik mida Maarja sel õhtul pildistas):

Kuna ilm oli ilus, siis suurem jagu õhtust mööduski tünni ääres. Natuke meeleolupilte ka 🙂

Pilt: Gerda
Pilt: Gerda

Millegipärast sai just Kren kõige rohkem kingitusi ja oskas nendega isegi midagi peale hakata.

Pilt: Gerda

Aga mängimine teatavasti väsitab.
 Kokkuvõttes läks kõik väga hästi ja täname kõiki tulijaid 🙂

2 arvamust “Jälle mai” kohta

  1. Siinkandis ilusaid kohti ikka jätkub 😉 Kuigi jah ilmaga teil lõuna aegu ei vedanud, õhtul oli meil küll ilus ilm.

  2. Äitähh , ilus pidu oli. Ilusas kohas , hääd sõõgid ja mõnus seltskond. Ja ise oleks pidanud ka tünnis ära käima(tagantjärgi tarkus).

Kommenteerimine on suletud.