Kus Matt on?

Kui keegi tõesti veel varem pole näinud, siis see on Matt. Matt ei oska tantsida, aga ometi elab sellest. Lihtsalt rändab mööda maailma ringi, tantsib ja paneb video juutuubi üles. Ja miljonid inimesed on sellest vaimustuses. Meie ka 🙂

Avastasime selle klipi mõned aastad tagasi ja ikka meeldib. Seda koos vaadates on päris mitu korda jutuks tulnud, et ikka hullult äge oleks seal ka ise osaleda. Aga olgem ausad, kui suur see võimalus ikka olla saab.

Ühel heal päeval tulen mina arsti juurest koju ja Kadri teatab esimese asjana, et laupäeval läheme Tallinnasse. Kuna pidime nädalavahetusel nagunii Kehrasse kartuleid võtma ja tädile Soome külla minema, siis minu jaoks oli 2 varianti – kas keegi kutsus külla või vaja shoppama minna. Aga ei – hoopis Matt on Tallinnas! 🙂 Olin vahelduseks kohe ilma torisemata nõus, ega uut võimalust vist niipea ei tule.

Ja juba oligi paar päeva möödas ja sõitsime Tallinna poole. Kas ma olen juba maininud, et ma vihkan Tallinnas sõitmist? 🙂 Aga koos GPSi ja kaardilugeja Kadri abiga olimegi (ainult) paari närviraku võrra vaesemana Viru keskuse parklas.

Pakkisime Kreni sisse …

 ja olime 10 minutit varem Viru väravate juures kohal. Kaugeltki mitte esimesena.

Täpselt kell 5 jalutas jalutas meist mööda rahva keskele üksik suure kohvriga mees ning kostus aplaus. Häbi tunnistada, aga ei tundnud teda esimese hetkega ära 🙂

Kuna rahvast oli palju ja vankriga seal vahel manööverdada raske, siis jäi Kadri taharitta ja mul lubati ette poole trügida. Mina pole aga suurem asi trügija (nahhaalsusest jääb puudu), siis sattusin ikkagi kuhugi tagumisse kolmandikku.

Oma seekordses videos teeb iga riik spetsiifilisi tantsusamme ning Matt asuski neid järgi tegemiseks ette näitama. Tagumises otsas oli teda kahjuks näha ja kuulda ainult vilksamisi, siis tuli õppida teiste järgi, kes kahjuks samamoodi suurt midagi ei näinud 🙂 Paari katsega loksus aga kõik paika ja peale igat tantsu kostus harukordselt temperamentsete eestlaste poolt suur aplaus.

Peale tantsu algas lubatud pildi- ja videovoor. Nimelt oli eelnevalt Facebooki lehel lubatud, et kõik soovijad saavad peale üritust Mattiga koos pilti teha või väikse video salvestada. Algselt oli mul (Kadri õhutusel) kindel plaan koos väike tants teha ja seda filmida. Ma pole küll täiesti kindel, kas ma sel hetkel oleks üldse julguse kokku võtnud, aga nähes suurt rahvamassi samal eesmärgil tunglemas viskasime selle idee kohe peast 🙂 Ja nähes mitme Eesti telekanali kaameraid seal ümber tiirlemas – hea oli. Pärast oleks veel telepurki pandud, kõigile naermiseks!

Aga pilt tuli ju ikkagi ära teha! Tõesta muidu pärast kõigile, eksole. Üritasin ühelt poolt läheneda – lootusetu. Siis teiselt poolt – no ikka ei saa. Aga siis tuli päästeingel – Matt lubas väikeste lastega inimesed eelisjärjekorda võtta. Kähku Kren sülle ja lähemale – no ikka ei saa, igasugused tüübid trügivad ikka ette. Õnneks suudab Kadri vajadusel nahhaalne olla ja saime koostöös hakkama – mina hõikasin “I got a baby” ja Kadri surus ennast lihtsalt osava ja kiire manöövriga Matti külje alla 🙂

Jääme nüüd siis videot ootama, nii järgmise aasta alguses pidavat saama 🙂

5 arvamust “Kus Matt on?” kohta

  1. Ai kui lahe! 😀 See oli nüüdseks juba päris ammu, kui Kadri seda tantsuvideot näitas ja ühe teise inimese tantsimisega/rõõmustamisega võrdles 😛 . Tahtsingi seda uuesti näha, aga ei osanud kuidagi otsida. Nüüd siis saangi näha! 😀

  2. Oisavana… mina tõesti ei teadnud, kes on Matt, aga nüüd ma olen tulihingeline fänn ja EIVÕIOLLA, et ta just Tallinnas ära käis! nuuuuuuuks….

  3. Eeps on salalugeja 🙂 Perekooli kaudu sattusin teile manuliseks… 🙂

Kommenteerimine on suletud.