Kõik reisiks valmis

Aeg lendab kiiresti. Juba kuu aja pärast samal ajal lösutame koos palmi all, varvas 28kraadises vees. Vaata ainult, et kookospähkel pähe ei kuku või elevant varbale ei astu.

Passid tulid Helsingi Tai saatkonnast tagasi nädalaga. Hoidsime Kadriga hinge kinni ja võtsime mõlemad ühe passi ning hakkasime kiiresti lappama. Ja läks hästi, kõigil viisad sees! 🙂

Järgmisena võtsime ette kaua edasi lükatud vaktsineerimised. Polikliinikusse helistades öeldi küll, et tavaliselt üle kahe inimese korraga vastuvõtule ei võeta, aga peale üle küsimist anti siiski selleks luba. Kren ei oleks väga tahtnud üksi minna.
Olimegi nädala alguses väikse hilinemisega polikliinikus kohal. Krenil vedas – 4 kuud liiga noor, et süsti saada. Meil vedas natuke vähem – mõlemale ühte õlga a-hepatiit ja teise tüüfus. Lisaks saime kaasa hunniku nõuandeid nakkuste ja Kreniga lendamise kohta, uued vaktsineerimispassid, mis lahkelt ümber kirjutati ning valutavad õlad kaheks järgmiseks päevaks. Kogu pull läks maksma 100 euro ringis.

Kuna aeg sundis takka, siis hakkasin vaikselt ka kindlustusi uurima. Kui varasemad reisikindlustused on meil maksma läinud 100-200 krooni(!) ringis, siis oli üllatus suur, kui esimese kindlustusseltsi kalkulaator pakkus summaks 700 eurot. Edasi uurides pilt küll natuke paranes, aga miinimumprogramm tuli ikkagi 350 eurot.  Õnneks meenus mulle peagi Internetis paljukirutud krediitkaardiga kaasnev reisikindlustus. Tingimusi lähemalt uurides polnudki pilt väga hull – isegi õigusabi kindlustus küljes. Tundub, et jäämegi selle juurde ja ei hakka lisakindlustust võtma.

Kuna reisi alguseni oli jäänud alla kuu, siis oli paras aeg Bangkok – Phuket piletite hinnad üle vaadata. Tulemus – olidki odavnenud. AGA muidugi ainult kõige ebamugavamatel aegadel väljuvad lennud. Tuli valida, kas oodata Bangkoki lennujaamas peale 20 tunnist lendamist koos ilmselt väsinud Kreniga 5 tundi, või maksta 30 eurot rohkem ja oodata 3 tundi. Otsustasime, et need 30 eurot säästu pole seda väärt 🙂
Ühesõnaga, nüüd siis Tartust kuni Phuketini (ja ilmselt ka hotelli, seda peame veel natuke uurima) transport olemas. Tagasi tuleku Phuket – Bangkok lennu ostame juba kohapeal olles.

Nüüd veel sellised väiksemad pudinad jäänud. Peaks paraja suurusega ratastega kohvri ja suurema seljakoti muretsema. Riiete ja muudele väiksematele asjadele väga rõhku ei pane – need kohapeal odavamad 🙂

Üks arvamus “Kõik reisiks valmis” kohta

Kommenteerimine on suletud.