Meie kaheksakuune põnn

Meie Krenil sai täna 8 kuud täis. Milline on 8-kuune Krennu?

* Kahehambaline. Keskmised alumised kiksid on juba tükk aega väljas ja hetkel lisa ei paista. Koos hammastega tuli Krenil ka hirmus puremisisu ja nii ta aina ründab ja võtab kõigest ja kõigist ampsu 😀 Ja aiaiai, kui valus see on!

* Patsutav. Karel avastas üks päev, et kui Krenile patsu-patsu öelda, siis ta hakkab patsutama. Hirmus nunnu värk 😀 Kahjuks ta seda teistele väga demonstreerida ei soovi, nii on meie paljud katsetused oma lapsega eputada luhta läinud 😛 Kodus aga käib päevast päeva üks suur patsupats.
Ühel hommikul hakkas ta mind patsutama, et ma üles ärkaks. Aina patsutas. Unine mina ei olnud sellest muidugi väga vaimustuses ja ütlesin Krenile, et ta ei patsutaks. Iga patsutamise sõna peale hakkas ta veel kõvemini patsutama! “Kren, ÄRA patsuta!” Pats-pats-pats. “Kren, Ä R A patsuta!” Pats-pats-PATS-PATS! “Kren, palun ära patsuta!!” PATSPATSPATSPATS!!!

* Veidi omaette hoidev. Kui külla läheme ja teised põnnid ringi lasevad ja üksteist näppe silmadesse torgates avastavad, siis Kren on pigem selline, kes istub oma mänguasjaga veidi eemal ja pühendub selle uurimisele. Ta võib seda tõeliselt kaua teha. Ka kodus asjatab ta hea meelega üksi oma mänguasjadega. Seda muidugi nendel päevadel, kui mul eriti midagi teha pole ja meeleldi mängiksin temaga… Kui mul palju kiiret tegemist on, on terve päev jorisemist garanteeritud.

* Väga hästi istuv. Istub ta väga kenasti ja kindlalt ja kukkumisi on aina vähem. Istuvasse asendisse ja sealt ära läheb kiirelt ja osavalt. Lemmikasendiks ongi istumine ja peput sätitakse ükstapuha kuhu – nii mänguasjade otsa, teiste beebide otsa kui ka magava emme pähe.

* Absoluutselt kõike kiskuv. Ja seda väga kiiresti, paari sekundiga saab ta terve laua asjadest puhtaks tõmmatud, kui olukord soodne on 😀 Eriti hästi sobivad kiskumiseks erinevad tehnikavidinad, rippuvad paelad ja kilinad-kulinad ning otseloomulikult juuksed. Meie pere hitthüüatuseks on viimasel ajal “Aiiiiiii, Kren, ära kisuuuuuuuuuu!”. Ma kardan, et see võib veel hullemaks minna, kui ta paremini liikuma saab. Ei karda tegelikult, olen selles kindel 😀
Ühel õhtul olid Kren ja Karel üksi kodus. Meil on koridoris remont ja köögis oli pool ämbrit tapeediliimi… Karel läks Kreniga koos kööki ja… Kas ma pean jätkama? 😀 Karel pani Kreni põrandale istuma ja hakkas ise nõudepesumasinat tühjendama. Kui ta ühel hetkel ümber keeras, oli Kren vaikselt ja salaja ämbri ümber tõmmanud ja võttis kliistrivanni 😀
Küll on kahju, et ma sellel hetkel kodus ei olnud. Või ka mitte 😀

* Ise magama õppiv. Ta on siiani meie kaisus maganud ja uinub põhiliselt vaid kussutamisega. Eile ega täna pole me teda enam kussutanud, lihtsalt ei jõua enam. Eile õhtul läks ööunne jäämiseks aega 40 minutit. Tundus nagu 4 tundi, sest terve see aeg möödus röökides… Süda tahtis mitu korda puruks minna ja klomp oli terve aja kurgus. Aga uni möödus hästi, meil kõigil. Kõik magasid rahulikult oma voodites ja tavapärase 10 korra asemel ärkas ta vaid paar korda. Eks näis, kuidas täna õhtul läheb, loodame, et saab lühema ajaga hakkama 🙂

* Hästi sööv. Kõik läheb jätkuvalt kaubaks. Nüüd saab juba hakkama ka tükilisema toiduga, kui umbes kuu aega tagasi katsetasime, siis öökimise vahele eriti neelamist ei mahtunud 😛

* Käputav! Liigub neljakäpukil edasi, lõpuks ometi!

* Lähedust armastav. Süles on nii hea, nii hea… Poeb ta tihti sügavale põue ja vaatab oma selgete silmadega otsa. Hoiab kindlalt kinni ja lahti lasta ei taha.

* Lisaks põuele on ta ka nii sügavale südamesse pugenud…