Buddha juures

Tai on naeratuste maa, kus kuritegevust praktiliselt pole. Põhjuseks fakt, et ligi 95% elanikkonnast on budistid.

Budismist ei saa Tais üle ega ümber. Ringi sõites näeb tihti nii uhkeid templeid (mille nimed algavad kõik “Wat”-iga, mis maakeeles “tempel”) kui oranzis rüüs munkasid. Väidetavalt teeb enamik Tai meestest oma elu jooksul mungaetapi läbi.

Ringi rännates oleme nii mõndagi templisse sattunud. Koopatemplist sai juba varasemas postituses räägitud, lisame nüüd veel 2.

Phuketi kõige suurem ja kuulsam tempel on Wat Chalong. Asub see meie hotellist paari kilomeetri kaugusel ja koosneb lugematul hulgal ilusatest hoonetest.

Elevandid on budistide seas pühad loomad. Nende suuremaid või väiksemaid kujukesi kohtab iga templi juures.

Budistlikes templites on teatud viisakusreeglid. Keelatud on siseneda jalanõudes ning väga ebaviisakas on seda teha liiga paljastavas riietuses. Nagu väga lühikesed püksid/seelikud või särgid. Meie pidasime sellest kinni, aga kahjuks ei saa seda kõigi kohta öelda.

Phuketis on üks tempel, millest teavad kõik, kes saarel käinud on. Selles pole nimelt võimalik mööda vaadata – Phra Puttamingmongkol Akenakkiri Buddha, ehk Suur Buddha.
Chalongi ja Kata vahele mäe otsa hakati kümmekond aastat tagasi ehitama hiiglaslikku Buddha kuju – 45 meetrit kõrge ja 25 meetrit lai. Ja seda ainult annetustest. Tänaseks on kuju väline pool peaaegu valmis ning on saare lõunaosas peaaegu igalt poolt nähtav.

Üles mäkke viib ülikäänuline ja järskude tõusude-laskumistega, pooleldi betoonist ning pooleldi asfaldist tee. Roller tuleb üles minnes vaevu toime ning laskudes on häid pidureid vaja. Aga ainuüksi vaate pärast tasub see ennast ära.

Chalongi laht. Rannajoone oleme rolleriga läbi sõitnud. Kuhugi paremale äärde jääb meie hotell.

Rawai piirkond

Kuju ennast on mäe otsas natuke raske tervelt pildile saada, aga andsime endast parima.

Pealt on see kaetud väiksete marmorplaatidega, ning üks annetuste kogumise viise ongi seotud nendega. Nimelt võis 100-300 bahti eest kirjutada midagi plaadi tagaküljele, misjärel see kujule kinnitatakse. Me ei jätnud võimalust kasutamata.

Kuju all asub ka tagasihoidlik tempel. Budistlikes templites on (vähemalt Tais) võimalik ennast õnnistada lasta. Munk lausub mõned sõnad, pritsib veega ning seob ümber käe õnne toova paela. Peale seda on ilus teha templile väike annetus.

Oli meilgi plaan see jälle läbi teha ning asusime “mitte-silmatorkavalt” annetuskasti otsima, kui meie juurde astus naeratav tädi, võttis Kreni enda sülle ning läks temaga munga juurde õnnistuse järgi. Lõbusas tujus munk tegi nalja ning võttis Kreni lõpuks koguni sülle. Nii et õnne peaks talle jaguma hunnikute viisi.

Aga ega me ka ilma ei jäänud.

Küll me oleme ühed õnnelikud inimesed 🙂